اصفهان

درباره شهر

اصفهان از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری ایران با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی است و در طول سال انواع تور اصفهان از داخل و خارج ایران برای بازدید از نصف جهان راهی این شهر می‌شوند. اصفهان در مرکز ایران قرار دارد و بعد از تهران و مشهد، سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران محسوب می‌شود. جاذبه‌های گردشگری کلان‌شهر اصفهان آنقدر زیاد هستند که به راستی معروف شدن آن با عنوان «نصف جهان» دور از حقیقت نبوده است. اصفهان همه نوع جاذبه گردشگری و تفریحی را برای گردشگران فراهم کرده است و کم‌تر کسی امکان دارد در تورهای اصفهان حوصله‌اش سر برود یا تفریحی باب میل خود پیدا نکند!


وقتی نام اصفهان به گوش‌مان می‌رسد ناخودآگاه تصویر میدان نقش جهان، سی و سه پل و زاینده رود، مسجد شاه و مسجد شیخ لطف الله با کاشی کاری‌های فیروزه‌ای رنگ و صنایع دستی زیبای اصفهان در ذهنمان نقش می‌بندند. تک تک جاذبه های گردشگری اصفهان سمبل تداعی‌گر تاریخ و فرهنگ و هنر غنی این شهر توریستی ایران زمین با قدمت دیرینه‌اش هستند.

معرفی شهر اصفهان و جاهای دیدنی آن


شهر اصفهان مرکز استان اصفهان است و بعد از تهران و مشهد پرجمعیت‌ترین شهر ایران به حساب می‌آید و یکی از توریستی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران است. در زیر شمارا با برخی از جاذبه‌های اصفهان آشنا می‌کنیم.
میدان نقش‌جهان: این میدان یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین آثار تاریخی شهر اصفهان به حساب می‌آید. میدان نقش‌جهان در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده‌است. در ضلع جنوبی این میدان مسجد جامع عباسی یا مسجد شاه قرار دارد .در ضلع شرقی میدان نقش‌جهان مسجد شیخ لطف‌الله قرار گرفته‌است. عمارت عالی‌قاپو در غرب میدان قرار دارد و سردر قیصریه در ضلع شمالی میدان قرار گرفته‌است.
مسجد امام اصفهان: یکی از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی شهر اصفهان مسجد امام اصفهان است. مسجد امام اصفهان همان‌طور که در بخش قبل اشاره کردیم در ضلع جنوبی میدان نقش‌جهان اصفهان قرار دارد. به مسجد امام اصفهان مسجد جامع عباسی ، مسجد سلطانی و مسجد شاه نیز می‌گویند. این مسجد در دوران صفویه ساخته‌شده است و یکی از مهم‌ترین بناهای معماری دوران اسلامی به حساب می‌آید. مسجد امام اصفهان به دستور شاه‌عباس اول در سال ۱۰۲۰ هجری قمری ساخته شده‌است. ورودی اصلی این مسجد در ضلع جنوبی میدان نقش‌جهان قرار دارد اما از محله‌های اطراف نیز ورودی های دیگری برای مسجد ساخته شده‌است تا مردم محله های اطراف میدان نقش جهان نیز بتوانند دسترسی آسان‌تری به این مسجد داشته باشند. زمانی‌که این مسجد را از نزدیک ببینید چشمانتان جذب کاشی‌کاری و حجاری های هنرمندانه و پیشرفته‌ این بنا خواهد شد.

 

در تور اصفهان حتما این کارها را تجربه کنید

  • از جاذبه های تاریخی مهم اصفهان حتما دیدن کنید.
  • برای خرید سوغاتی به بازارهای تاریخی اصفهان بروید.
  • به کوه صفه که بام اصفهان است بروید و از تفریحات آنجا لذت ببرید.
  • غذاهای محلی اصفهان و خوراکی های سنتی اصفهان را در تور اصفهان امتحان کنید.
  • در میدان نقش جهان، خیابان چهارباغ، و جلفا به گشت و گذار بپردازید.
  • بازدید از سیتی سنتر اصفهان گزینه خوبی برای خرید و تفریح هم‌زمان است.

 

مشخصات شهر

کشور: ایران