خدمات ویزا و وقت سفارت

روادید یا ویزا بعد از پاسپورت مهمترین سند مسافرتی بشمار می رود. که به متقاضی اجازه قانونی می‌دهد تا وارد خاک یک کشور دیگر شود و برای مدت زمان مشخصی در آن اقامت داشته باشد. معمولاً ویزا ها به صورت مهر یا برچسب روی پاسپورت مسافر ضمیمه به وی ارائه می‌شود.

هر کشوری قوانین داخلی خاص خود را دارد و بر مبنای آن به مسافران خود ویزا می‌دهد. اگر قصد سفر خارجی دارید همراهان گشت به شما کمک میکند تا ویزای سفر خود را آنلاین، آسان و سریع دریافت کنید.هزینه ویزا و همچنین مدت زمان صدور آن، با توجه به کشور مقصد متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم پشتیبانی همراهان گشت تماس برقرار نمایید. معمولا بیمه مسافرتی جزو مدارکی است که باید به سفارت خانه جهت اخذ ویزا  ارائه دهید.

درخواست ویزا به صورت حضوری تنها برای کشورهایی که نیاز به مصاحبه یا انگشت‌نگاری دارند، باید به سفارت مراجعه کرد.

 

 

روادید

 

ویزای آنلاین چیست ؟

ویزای آنلاین، درخواست الکترونیکی جهت اجازه ی ورود به خاک کشورهایی است که نیاز به ویزا دارند. درخواست ویزای آنلاین راحت ترین راه برای گرفتن اجازه ورود به کشور هایی است که اخذ ویزای آنها نیازی به مصاحبه حضوری و یا انگشت نگاری مسافرین ندارد.

همه ی آنچه که نیاز به تکمیل آن دارید، وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ویزا (بنا به شرایط هر کشور) و پرداخت آن با کارت های بانکی عضو شتاب است. بعد از اینکه تایید ویزای الکترونیکی شما در پرتال کاربری نمایش داده شد، می توانید به مدت معینی که در ویزای شما درج شده است، به آن کشور سفر نمائید.

این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه‌هایی مانند هزینه ویزا که وابسته به کشور مقصد هستند، هزینه‌های داخلی دیگری مانند عوارض خروج از کشور هم وجود دارد که می‌تواند بسته به نوع و دفعات خروج شما از کشور متفاوت باشد.

انواع مختلف ویزا

ویزای توریستی (گردشگری):

 این ویزا به جهت گردشگری و بازدید از کشور مقصد برای متقاضی صادر می شود . برای تضمینی شدن ویزای توریستی به مسافر پیشنهاد داده میشود که بلیط رفت و برگشت، واچر رزرو هتل خارجی و برنامه سفر خود را هم به سفارت خانه آن کشور  ارائه دهد.البته برای ملاقات اقوام درجه یک خود می توانید از این نوع روادید جهت ورود به کشور مقصد اقدام نمایید.

ویزای تجاری:

 ویزا تجاری  مناسب افرادی می باشد که برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار استارتاپی خود قصد سفر به کشور مقصد را دارد .

ویزای تحصیلی:

این ویزا برای  دانشجویانی یا دانش آموزان است که قصد ادامه تحصیل در مراتب بالا درکشور مقصد دارند ارائه می شود .

ویزای کاری:

 متقاضی برای اخذ ویزای کاری نیازمند پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در آن کشور برای کار کردن و کسب درآمد می باشد.

ویزای پزشکی:

 افرادی که به قصد درمان بیماری و با ارائه مدارک پزشکی قصد ورود به  کشور خارجی را دارند می تواند برای اخذ ویزای پزشکی از همراهان گشت اقدام نمایند.

ویزای ترانزیت:

چنانچه در سفر به یک کشور، مجبور به توقف در کشوری دیگر هستید، حتی اگر این توقف کوتاه باشد، ممکن است نیاز به دریافت ویزا ترانزیت داشته باشید.

اخذ ویزا

شرایط گرفتن ویزا

به این نکته باید توجه داشته باشید که داشتن ویزا تضمین ورود به خاک کشور مقصد نیست، بلکه مسئولین  اداره مهاجرت و مقامات مرزی آن کشور با توجه به قوانین خاص تعیین شده مربوط به آن کشور  می‌توانند مانع ورود مسافر به خاک آن کشور شوند.پس از آماده سازی مدارک و ارسال به کارشناسان ویزا در  همراهان گشت، اقدامات لازم برای گرفتن روادید متناسب با کشور مقصد شامل گرفتن وقت سفارت، ارسال مدارک برای کنسولگری  انجام خواهد شد. 

به طور کلی، افراد برای اخذ ویزا باید شرایط زیر را داشته باشند:

• نداشتن سوء سابقه کیفری
• برخورداری از تمکن مالی

 دریافت ویزا از طریق کنسولگری یا دفتر سفارت کشور مقصد اقدام کنند،اما برخی کشورها ویزا را در فرودگاه صادر می‌کنند و نیازی به مراجعه به دفتر سفارت نیست. 

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

می توانید خودتان برای اخذ ویزا اقدام کنید و یا از طریق آژانس‌های مسافرتی درخواست ویزا دهید، در هر دو صورت باید مدارک زیر را داشته باشید:
• پاسپورت یا گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
• یک قطعه عکس
• ترجمه مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج (در صورت تاهل)، گواهی اشتغال به کار (در صورت شاغل بودن)، گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
• ترجمه مدارک مالی شامل گردش حساب، نامه تمکن مالی از بانک، اسناد مالکیت
• بلیط رفت و برگشت و واچر هتل (در صورت نداشتن دعوتنامه)
• کارت پایان خدمت سربازی و معافیت از نظام
• بیمه مسافرتی
• فرم تقاضای ویزا