هرگز در سفر این کارها رو نکنید

اگر چه تعامل با غریبه ها همواره لذت بخش است، اما به هیچ عنوان به کسی که در خصوص محل اقامت شما، مقدار پولی که همراه دارید، شغل شما و سایر موارد شخصی پرس و جو می کند اعتماد نکنید. اگر احساس کردید شخص مشکوکی در حال نزدیک شدن به شماست تا حد ممکن از […]

اگر چه تعامل با غریبه ها همواره لذت بخش است، اما به هیچ عنوان به کسی که در خصوص محل اقامت شما، مقدار پولی که همراه دارید، شغل شما و سایر موارد شخصی پرس و جو می کند اعتماد نکنید. اگر احساس کردید شخص مشکوکی در حال نزدیک شدن به شماست تا حد ممکن از افرادی که شما را زیر نظر می گیرند یا مشکوک اند دوری کنید.

بهتر است پول نقد همراه خود را تقسیم کنید و در جیب های مختلف کیف و لباستان قرار دهید تا در صورت هر گونه سرقت، پول لازم برای رساندن خود به یک منطقه امن را داشته باشید. همچنین تلاش کنید که همواره مبلغی بیش از آنچه که برای سفر خود برنامه ریزی کرده اید همراه داشته باشید تا هنگام وقوع هر مشکلی از آن استفاده کنید.

 همچنین نباید به هیچ عنوان جواهرات و وسایل گران قیمت را حتی به بهانه عکس گرفتن همراه خود ببرید. لباس های آنچنانی و اکسسوری هایی که جلب توجه می کنند را به تن نکنید و لباس های عادی متناسب با آب و هوا و منطقه ای که سفر می کنید، بپوشید.

 

سفرکردن

 

اگر تلفن همراه گران قیمتی دارید، یک گوشی همراه قدیمی و مانند گوشی های دکمه ای و تاشو همراه خود داشته باشید که در صورت امکان مجبور به بیرون آوردن گوشی اصلی تان از جیب خود نباشید. می توانید تا حد ممکن از نقشه های قدیمی کاغذی استفاده کنید و از قبل آدرس ها و مسیرها را در یک دفترچه یادداشت بنویسید. بیشتر جهان گردان تجربه حداقل یک بار مورد سرقت قرار گرفتن را داشته اند. 

به هیچ عنوان از مکان های تاریخی یا طبیعت سوغاتی هایی را برندارید. مثلاً وقتی هنگام قدم زدن در ساحل صدف زیبایی می بینید یا پوست یک حیوان مرده یا خشک شده ای، را پیدا می کنید همراه خود نبرید. یا این که به هیچ عنوان تکه ای از خرده سنگ های یک مجموعه تاریخی را به یادگاری برندارید . گاهی اوقات همین کارهای کوچک در کشورهای مختلف جرائم بسیار سنگینی محسوب می شوند و نه تنها مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد، بلکه حتی ممکن است اجازه ورود مجدد به آن کشور را پیدا نکنید. 

خرید بیمه مسافرتی برای هر مسافری الزامی است. حتی اگر مشکل یا بیماری خاصی ندارید یا گمان نمی کنید که به هر دلیلی مجبور به استفاده از خدمات درمانی شوید، باید حتماً بیمه مسافرتی داشته باشید. گاهی اوقات هنگام پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان یا طبیعت گردی ممکن است دچار جراحت های جدی شوید که نیاز به درمان داشته باشد.

 

یکی از بدترین کارهایی که افراد هنگام سفر انجام می دهند، ریختن زباله در خیابان ها یا طبیعت است. این که با یک آشنایی ندارید، کسی حضور ندارد یا نزدیک ترین سطل زباله از شما فاصله دارد، دلیل نمی شود که زباله خود را به زمین بیاندازید.  گمان نکنید که ریختن زباله کوچکی مانند آدامس یا ته سیگار چیز جدی نیست. خوشبختانه طی سال های اخیر برای این موضوع در اغلب کشورها جریمه های سنگینی در نظر گرفته شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *