ارمنستانپرچم ارمنستان

درباره کشور

ارمنستان یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت و درآمد است .از عوامل مؤثر در رونق صنعت گردشگری در این کشور می ‌توان به توسعه زیرساخت‌های لازم ، تنوع ‌بخشی به محصولات گردشگری ، شناساندن مناسب این کشور در رسانه ‌های جهان ، لغو روادید برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها و اعطای آسان ویزا برای مسافران بیشتر کشورها اشاره کرد ،مردم ایران 75 درصد بیشتر از سال های قبل کشور ارمنستان را برای زندگی انتخاب کرده اند و این موضوع به دلیل فضای کاری دقیق و ضروری در کشور ارمنستان است که توانسته بهترین شرایط را فراهم سازد.ایروان، پایتخت ارمنستان، یکی از محبوب‌ترین شهرهای گردشگری در جهان است. همچنین به دلیل نزدیک بودن ارمنستان به ایران مسافران زیادی از کشور ما به این کشور توریستی می‌روند. ایرانیان برای سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارند‌. 

جاهای دیدنی ارمنستان و جاذبه‌های طبیعی

  • دریاچه سوان
  • باغ گیاه شناسی ایروان
  • باغ وحش ایروان
  • دنیای آبی ایروان
  • پارک عشاق ایروان
  • تله کابین بال های تاتو
  • مرکز تفریحی کوئست روم
  • دریاچه قو ایروان
  • پل شیطان
  • پارک پیروزی ایروان

 

تور ارزان ارمنستان

مام ارمنستان که یکی از مهمترین نمادهای ارمنستان است، در سال ۱۹۶۷ در پارک پیروزی ایروان ساخته شد. مام ارمنستان با شمشیری به دست مانند یک محافظ از کشور به نظر می‌رسد که بعد از پیروزی در جنگ جهانی ساخته شده است. این مجسمه را به نام مادر ارمنستان نیز می‌شناسند که بسیار با شکوه و باعظمت استتله کابین (بال های تاتو)  طولانی‌ترین تله کابین بدون توقف جهان که در سال ۲۰۱۰ در ارمنستان راه اندازی شد.

مهمترین کلیساهای ارمنستان کلیسای جامع زوارتنوتس، کلیسای کاتولیک (مریم مقدس) ایروان، کلیسای سنت آستواتساتین نورک میباشد.

کشور ارمنستان و ایران به دلیل همسایگی و نزدیکی فرهنگی که بین این ۲ کشور در طول قرن‌ها اتفاق افتاده است، از اشتراکات بسیاری برخوردار هستند. یکی از اشتراکات خوشمزه نان لواش است.ارمنستان، کشوری با تاریخ غنی است؛ بنابراین بناهای تاریخی بسیاری در این کشور وجود دارد که قدمت بعضی از آنها، به قرن‌ها قبل از میلاد مسیح می‌رسد.

 

مشخصات کشور

قاره: آسیا
پایتخت: ایروان
زبان رسمی: ارمنی
واحد پول: درام

اطلاعات ویزا

اتباع ایرانی جهت ورود به کشور ارمنستان به ویزا نیاز ندارند. جالب است بدانید، طبق تفاهم‌نامه پنجم ژوئن سال 2016، شهروندان ایرانی و ارمنی می‌توانند 90 روز را در طول شش ماه بدون اخذ ویزای توریستی در کشور مقصد (ایران یا ارمنستان) بمانند.برای افرادی که به قصد گردش و تفریح به ارمنستان سفر می‌کنند، ویزای توریستی صادر می‌شود.

افرادی که قصد تحصیل در کشور ارمنستان را دارند باید برای دریافت ویزای تحصیلی خود از طریق سفارت ارمنستان در ایران اقدام نمایند. 

ویزای ترانزیت ارمنستان

ویزای دیپلماتیک و دولتی ارمنستان

ویزای کاری ارمنستان