کندی

Kandy

درباره شهر

کندی یکی از شهرهای بسیار شلوغ سریلانکا و آسیا است و در آن شاهد تنوع فرهنگی زیادی خواهید بود ، سریلانکا یکی از کشورهای آسیایی است که به دلیل داشتن جذابیت های بیشمار گردشگری، در زمینه جذب توریست موفق بوده است.از شاخصه های کندی موسیقی های شاد ، صنایع دستی ، مکان های مقدس تاریخی و کارهای ماجراجویانه می باشند و به همین دلیل در بین گردشگران بسیار محبوبیت دارد ،

کندی دومین شهر بزرگ سریلانکا و مرکز استان مرکزی در این کشور است ، یکی از دلایل زیبایی و خوش آب و هوایی کندی این است که در دره ای به ارتفاع 600 متر و در کنار رودخانه ماهاولی واقع شده و اطراف آن را تپه هایی که پوشیده از درختان استوایی هستند گرفته اند و یکی از بهترین شهرهای سریلانکا از نظر آب و هوا است. کندی یک شهر تاریخی و مذهبی به حساب می آید که به سنکاداگالاپور نیز معروف است.

 

کندی سریلانکا

 

علاوه بر معابد متعدد از جاذبه های گرشگری مهمی که در این شهر وجود دارد می توان به: دریاچه کندی، باغ گیاه شناسی سلطنتی و مجسمه بودا اشاره کرد.
معبد دندان مقدس بودا یا معبد دالادا مالی گاوا: این معبد یکی از معابد مهم برای بوداییان است و شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین جاذبه شهر کندی محسوب می شود. در این معبد همانطور که از نام آن مشهود است دندان مقدس بودا نگهداری می شود. از جاذبه های زیبای شهر کندی می توان به دریاچه کندی اشاره کرد که به صورت مصنوعی در وسط شهر ساخته شده ‏است. این دریاچه در سال ۱۸۰۷ در کنار معبد دندان مقدس به صورت حفاظت شده ساخته شده، به طوری که ‏ماهیگیری در آن ممنوع است. 

 

کندی

 

 تماشای مزارع چای همراه با کارخانه های تولید چای در سفر به سریلانکا کاری بسیار لذت بخش است. مزرعه چای گیراگاما دقیقا در خروجی شهر کندی واقع شده و همچنین شامل کارخانه تولید چای و تپه های چای کاری شده از چای سبز گرفته تا ارل گری است. 

 

مجسمه بودا باهیراووکاندا ویهارا (Bahiravokanda Vihara) یکی دیگر از جاذبه هایی دیدنی شهر کندی محسوب می شود که بازدید از آن را نباید از دست بدهید. این مجسمه ‏حدودا ۲۷ متر ارتفاع دارد و از اکثر نقاط شهر دیده می شود. برای رسیدن به این مجسمه باید از چندین پله بالا بروید و و از این قسمت می توانید دریاچه کندی، کارخانه چای و ‏استادیوم فوتبال را به راحتی ببینید. ‏ 


قلعه سیگیریا قلعه ای قدیمی در میان جنگل های کشور سریلانکا از جنس سنگ ساخته شده است و از نظر تاریخی دارای ارزش بالایی است. ارتفاع این قلعه نزدیک به ۲۰۰ متر است و در اطراف آن خرابه های قلعه و کاخ باستانی قرار گرفته اند. 

مشخصات شهر

کشور: سریلانکا
جمعیت: ۱۲۵٬۴۰۰
ساعت: