مشهد

mashhad

درباره شهر

شهر مشهد و اقع در استان خراسان رضوی یکی از استان‌های تاریخی و مذهبی ایران محسوب می‌شود. این شهر سالانه میزبان حدود ۲۷ میلیون نفر از مسافران داخلی و خارجی است که برای زیارت و مراسم‌های مذهبی به این مکان سفر می‌کنند. دلیل اصلی این حجم مسافر و گردشگر وجود بارگاه امام رضا(ع) در شهر مشهد است. این شهر به لحاظ فرهنگی هم بسیار غنی است.

 

چه زمانی به مشهد سفر کنیم؟

1. اگر محصل ندارید، زمان امتحانات به مشهد سفر کنید

دانشجویان و خانواده‌هایی که محصل دارند، معمولاً در زمان امتحانات دی و خرداد به سفر نمی‌روند. در نتیجه درخواست رزرو و قیمت تور مشهد کاهش پیدا می‌کند. همچنین باتوجه‌به تعداد کم مسافران در این ایام، فرصت اقامت در بهترین هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های مشهد را خواهید داشت.

2. اگر می‌توانید، پس از تعطیلات نوروز به مشهد سفر کنید

باتوجه‌به کاهش تعداد مسافرین، بعد از پایان تعطیلات نوروز و نیز در زمان امتحانات پایان سال، با پایین‌ترین قیمت تور مشهد از نیمه دوم فروردین تا پایان خرداد ماه مواجه خواهیم بود.

3. جمعه و شنبه را برای شروع سفر به مشهد انتخاب کنید

معمولاً پس از تعطیلات آخر هفته، قیمت بلیط هواپیمای تهران به مشهد کاهش می‌یابد. اگر نمی‌خواهید در مناسبت‌های خاصی به مشهد سفر کنید، برای کم‌کردن هزینه‌های خود جمعه و یا شنبه به سمت مشهد پرواز کنید.

4. قیمت تور مشهد در سایر مناسبت‌های مذهبی

بیشترین نرخ تور مشهد مربوط به عید نوروز، شهادت و ولادت امام رضا (ع) می‌باشد و علت آن افزایش چشمگیر حجم سفر به مشهد است. اما باتوجه‌به حال و هوای حرم امام رضا در این ایام، سفر به مشهد در زمان برگزاری مناسبت‌های مذهبی بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود.

چه نکاتی را برای رزرو هتل‌های مشهد باید رعایت کنیم؟

هتل‌های نزدیک حرم را انتخاب نکنید

باتوجه‌به اینکه هزینه‌ هتل‌های اطراف حرم بیشتر از سایر اقامتگاه‌های مشهد است؛ بنابراین برای کاهش هزینه اقامت در مشهد باید هتل‌های دور از حرم امام رضا (ع) را رزرو کنید.

در سوئیت و هتل‌آپارتمان خودتان آشپزی کنید!

در هتل‌آپارتمان‌ها و سوئیت‌ها می‌توانید به طور دسته‌جمعی اقامت داشته باشید. همچنین به دلیل برخورداری این اقامتگاه‌ها از آشپزخانه می‌توانید هزینه‌های صبحانه، ناهار و شام خود را از طریق آشپزی برای خودتان کنترل کنید.

این هتل‌های مشهد را برای اقامت در نظر بگیرید

انتخاب هتل برای اقامت خانواده‌های کم‌جمعیت و سفرهای انفرادی مناسب‌تر است. از هتل‌های معروف مشهد می‌توان به هتل درویشی و قصر طلایی 5 ستاره، جواد و اترک 4 ستاره، هتل اطلس و رضوی 3 ستاره اشاره کرد که اغلب آن‌ها در خیابان امام رضا (ع) قرار گرفته‌اند. البته در این شهر هتل‌های 1 و 2 ستاره خوب نیز وجود دارد. به همین علت شما با هر بودجه‌ای می‌توانید هر یک از هتل‌های مشهد را رزرو کرده و در آن‌ها اقامت داشته باشید.

برای رزرو هتل در مشهد سینگل‌ها باید پول بیشتری بپردازند؟!

به دلیل نبود اتاق‌های یک تخته در بسیاری از هتل‌های این شهر، رزرو تور مشهد به‌صورت انفرادی باعث پرداخت هزینه بیشتر برای اقامت می‌شود. به همین دلیل هرچه تعدادتان بیشتر باشد، هزینه اقامت شما باتوجه‌به تقسیم شدن هزینه برای چند نفر پایین‌تر می‌آید.

هتل‌های 5 ستاره فولبرد نیستند

در هتل‌های 5 ستاره مشهد خبری از اتاق‌های فولبرد نیست. البته با رزرو تورهای مسافرتی مشهد و اقامت در هتل‌های 5 ستاره می‌توانید برای هر وعده به‌صورت جداگانه غذا را سفارش دهید اما هزینه تور مشهد با رزرو چنین هتل‌هایی و صرف غذا در آن‌ها افزایش می‌یابد.

انواع مختلفی از اقامتگاه‌ها در مشهد وجود دارد

یکی از ویژگی‌های شهر مشهد، تعدد هتل‌ها با نرخ‌های کاملاً متفاوت است. شما می‌توانید باتوجه‌به بودجه‌تان، هتل خود را انتخاب کرده و در صورت انتخاب هتل ارزان، هزینه‌های سفر مشهد را کاهش دهید. در شهر مشهد علاوه بر هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و سوئیت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با پرداخت کم‌ترین هزینه در یکی از آن‌ها اقامت داشته باشید. همچنین اگر به دنبال خدمات بهتر و اقامت در یک اتاق لوکس هستید، رزرو بهترین هتل‌های مشهد مثل قصر طلایی و درویشی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مشخصات شهر

کشور: ایران
استان: مشهد

راهنمای سفر

شماره تلفن های ضروری

کد تلفن شهر: ۰۵۱
فرودگاه: ۳۳۴۰۰۰۰۱
بیمارستان و مرکز درمانی:
بیمارستان امام رضا: ۳۸۵۴۳۰۳۱-051
بیمارستان دکتر شیخ: ۳۷۲۶۹۰۲۱- ۵۱
بیمارستان شهید هاشمی نژاد: ۳۲۷۳۷۰۱۱- ۵۱