ماله

Male

درباره شهر

مالدیو که با نام رسمی جمهوری مالدیو شناخته می‌شود؛ مجموعه‌ای از چند جزیره گردشگری در مالدیو است که در اقیانوس هند قرار دارد. این کشور در جنوب غربی کشور هند قرار گرفته‌است و جزء قاره آسیا به حساب می‌آید. پایتخت آن «ماله» نام دارد. در کشور مالدیو حدود ۱۱۹۲ جزیره مرجانی وجود دارد. جزایر جنوبی کشور مالدیو جزء خلوت‌ترین جزایر این کشور به حساب می‌آیند. جزایر شمالی کشور مالدیو در مقایسه با جزایر جنوبی پرطرف‌دار تر هستند و جمعیت بیشتری در آن ساکن است. همچنین در این جزایر امکانات گردشگری بهتری برای مسافران فراهم شده‌است. یکی از این جزایر «گافاروفالو» نام دارد. گافاروفالو از مشهورترین جزایر شمالی کشور مالدیو است که در نزدیکی آن یکی از بهترین مکان‌های غواصی در اقیانوس هند قرار دارد. اگر به غواصی علاقه دارید حتما در سفر خود به این جزیره این تفریح مهیج را در اقیانوس هند امتحان کنید.

 

شهر ماله مالدیو

 

از دیگر جزایر نیمه‌ی شمالی مالدیو می‌توان به جزایر «آری»، «تودو» و «رادهو» اشاره کرد. در جزیره آری هتل‌های خوبی وجود دارد و معمولاً گردشگران زیادی به این جزیره سفر می‌کنند. همچنین در این جزیره یک بازار محلی وجود دارد که صنایع دستی کشور مالی مثل صندل‌های حصیری یا انگشتی که با صدف آبی ساخته شده‌اند، به فروش می‌رسند.

امروز مالدیو یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. جنگل‌های استوایی، سواحل زیبا با شن‌های سفید، مناظر نفس گیر اقیانوس هند، هتل‌ها و ریزورت‌های لوکس و مدرن همه از جذابیت‌های مالدیو هستند که سبب جذب گردشگران از سراسر جهان شده‌اند.

شغل اکثر مردم ساکن مالدیو کشاورزی و ماهیگیری است. چرخ اقتصاد این کشور با صادرات ماهی، صنایع دستی، گوشت، نارگیل و همچنین صنعت گردشگری می‌چرخد. البته کشتی سازی نیز یکی دیگر از مهارت‌های رایج بین مردم مالدیو است که توانسته‌اند به‌خوبی در آن ماهر شوند و از آن درآمد کسب کنند.

 

مالدیو

 

ارز رایج این کشور «روفیه» است.

کاتاماران جزو بهترین و متفاوت‌ترین تفریحات مالدیو است و از انجام آن بسیار لذت خواهید برد. کاتاماران شامل قایقرانی در آب‌های مالدیو و غوطه‌ور شدن در اقیانوس شگفت انگیز با مناظر زیبای جزایر اطراف و میان آرامشی دست نیافتنی است.

جت اسکی، تفریح زیبا و مهیجی که در هیچ مقصد ساحلی نباید از دست داد. در مالدیو نیز، لذت جت اسکی در اقیانوس بی‌کران لذت دیگری دارد.

بناناسواری نیز جزو محبوب‌ترین تفریحات آبی دنیا به حساب می‌آید. سوار یک قایق بادی که شبیه بنانا (موز) است، می‌شوید و سپس روی امواج اقیانوس با سرعت سُر می‌خورید. بناناسواری یکی از بهترین تفریحاتی است که می‌توانید با دوستانتان انجام دهید و لذت ببرید.

مشخصات شهر

کشور: مالدیو
جمعیت: ۱۰۳٬۶۹۳
ساعت: