فتحیه

Fethiye

درباره شهر

فتحیه در سمت غربی ترکیه در حاشیه دریای اژه واقع شده است و کمی بیش از 300 مایل با شهر استانبول فاصله دارد. فتحیه یک استراحتگاه جذاب برای تعطیلات است  . سواحل، مهم‌ترین نقش را در صنعت گردشگری شهر فتحیه، به عنوان یک شهر بندری، ایفا می‌کنند. دلایل زیادی برای محبوبیت سواحل فتحیه وجود دارند. ورزش‌های آبی، خدمات گردشگری متنوع، مردم مهمان‌نواز‌، اماکن بکر و محیط‌های آرامش‌بخش نمونه‌های از دلایل محبوبیت سواحل فتحیه به شمار می‌آیند.

فتحیه در استان موغله است که ؛ نزدیک محل تقاطع دریای اژه و دریای مدیترانه. در دامنه ‏کوه مندوزا، جنگل‌های نخل قرار دارد که زیبایی شهر را دو چندان کرده است. فتحیه بسیار قدیمی است و ‏هنوز بقایای باستانی گذشته آن را می‌توان در شهر دید

 از بدروم به این بندر حدود ۳ ساعت راه است که از طریق دو مسیر می‌توانید خود را به آن برسانید. اولین مسیر برای رسیدن به فتحیه سوار شدن به اتوبوس‌های هاواس از ترمینال بدروم است.می‌توانید بعد از گذراندن تعطیلات در آنتالیا با اجاره کردن ماشین از مسیر جاده‌ای زیبا در ساحل دریا اژه و مسیر ساحلی که دارد به فتحیه سفر کنید.

 

تور هوایی فتحیه

 همین دلیل یکی از عواملی که سبب توجه گسترده افراد به فتحیه به عنوان مقصد مسافرتی شده، مربوط به جاذبه‌های تاریخی‌ است. گورهای دخمه‌ای فتحیه،موزه فتحیه،ساحل الودنیز،مقبره امینتاس،آمفی تئاتر رومی،خرابه‌های تلس و... . از که فعالیت‌های محبوبی مثل قایقرانی، غواصی و پیاده‌روی نیز در این مکان‌ها امکان‌پذیز است

 

شهر فتحیه در ترکیه یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری این کشور است که به دلیل تاریخ غنی، اماکن متعدد دیدنی، آب و هوا مناسب و مدیرانه‌ای در بین گردشگران داخلی و خارجی محبوبیت زیادی دارد و به همین دلیل مقصدی مناسب و متفاوت برای افرادی‌ است که به طبیعت‌گردی و هیجان علاقه دارند.

مشخصات شهر

کشور: ترکیه
جمعیت: ۷۰٬۲۹۹
پیش شماره تلفن: ۰۰ (۹۰) ۲۵۲