شیراز

درباره شهر

اگر به فکر سفر هستید و به بناهای تاریخی نیز علاقه دارید، تور شیراز را از دست ندهید. شیراز شهر شعر و بهارنارنج ها بوده و به سبب وجود بناهای تاریخی زیاد توانسته گردشگران زیادی را به خود جلب کند. وجود شاعران بزرگی همچون حافظ و سعدی که در دنیا شناخته شده هستند نیز در این اتفاق دخیل است.

مردم خون گرم و سوغاتی های مختلف در تور شیراز هم سبب محبوبیت بیشتر این شهر در بین توریست ها شده است. از بستنی های فالوده و غذاهای محلی همچون کلم پلو کسی نمی تواند به راحتی بگذرد. همچنین مسقطی های خوشمزه، صنایع دستی و … همگی از جمله دلایلی است که انتخاب تور شیراز را توجیح می کند. در ادامه به معرفی مناطق توریستی شهر شیراز می پردازیم.

مناطق گردشگری شیراز

شهر شیراز مناطق بسیار زیاد تاریخی و مذهبی دارد، در این بخش می خواهیم به چند مورد از پربازدید ترین ها بپردازیم که عبارتند از:

حافظیه

کمتر کسی است که این شاعر پر آوازه قرن هشتم که شعرهای آن به زبان های مختلف دنیا ترجمه شده و همین امر سبب شهرت او شده را نشناسند. رفتن به مقبره و آرامگاه حافظ با تور شیراز برای هرکسی می تواند جذاب باشد و همچنین اگر زمانی را در چایخانه سنتی فضای باغ همراه با خواندن فال حافظ بگذرانید، منجر به آرامش خاطر هم می شود.

سعدیه

آرامگاه سعدی که در نزدیکی حافطیه قرار دارد، از دیگر مکان هایی است که با تور شیراز می توانید از آن دیدن کنید. سعدیه که در گذشته محل زندگی و خانقاه سعدی بوده و امروزه به آرامگاهش تبدیل شده، دارای آرامش و حالت عرفانی خاصی است که برای گردشگران قابل لمس است. وجود مقبره شعرای دیگر همچون “شوریده شیرازی” در اطراف سعدیه نیز سبب جذب گردشگران به این منطقه شده است.

باغ دلگشا

با تور شیراز می توانید به یکی از بزرگترین باغ های شرق شیراز بروید و از زیبایی های آن لذت ببرید. به سبب نزدیکی این باغ به سعدیه، درختان باغ دلگشا با آب قنات سعدیه آبیاری می شوند. همچنین وجود درخت های میوه در این باغ توانسته بر جذابیت آن بیافزاید. عمارت قدیمی که در داخل باغ قرار دارد، از کاشی کاری های بی نظیر و زیبایی برخوردار است.

باغ جنت شیراز

با تور شیراز می توانید به یکی از پارک های تاریخی این شهر بروید و از منظره های زیبای آن لذت ببرید. این باغ باقی مانده از دوران قاجار است که متاسفانه امروزه به دلیل رعایت نکردن افراد در این منطقه سبب آسیب رساندن به آن شده اند و زیبایی اولیه اش را از بین برده اند. اگر شما به باغ جنت رفتید، حواستان باشد به درختان و گونه های گیاهی آن آسیبی نرسانید.

دروازه قرآن

دروازه قرآن یکی از آثار تاریخی و زیبایی است که در بدو ورودی شهر قرار دارد. وجود طاق های بلند و نورپردازی که صورت گرفته، سبب زیبایی دو چندان آن شده است. اسم این منطقه زیبا به دلیل وجود قرآنی است که در بالای دروازه قرار گرفته تا مسافران به سلامت رفت و آمد کنند. این قرآن به دستور “عظیم الدوله دیلمی” در بالای طاق دروازه قرار گرفته است

باغ نارنجستان

اگر به معماری های دوره قاجار علاقه مند هستید، می توانید با تور شیراز از باغ نارنجستان دیدن کنید. بوی نارنجی که در فضای باغ می پیچد، می تواند طوری مستتان کند که گویی در بهشت قدم می گذارید. عمارت زیبا با دیواره های آینه کاری شده و کاشی کاری های رنگی بر جذابیت این باغ میافزاید و تمام موارد گفته شده سبب جذب توریست های زیادی به این منطقه شده است.

مراکز خرید شیراز

وجود مراکز خرید و تهیه سوغاتی از دیگر جذابیت های سفر با تور شیراز است. می توانید از مجتمع تجاری تفریحی خلیج فارس، سرای مشیر و مجتمع آفتاب پارس و … برای خرید و دیدن مغازه ها بروید. بازار وکیل هم که از لحاظ تاریخی حائز اهمیت بوده و هم امکان خرید و تهیه سوغاتی را برای گردشگران فراهم می کند.

بهترین زمان سفر به شیراز

شهر شیراز در فصل بهار بسیار زیبا و خوش عطر می شود. تمام شهر مملو از بوی بهارنارنج شده و آب و هوای مطلوب آن نیز بسیار دلنشین است. اواسط اردیبهشت ماه که اوج فصل بهار بوده، زیبایی گل ها و درختان و عطر خوش بهارنارنج به اوج خود می رسد.

مشخصات شهر

کشور: ایران