مسکو

Moscow

درباره شهر

مسکو پایتخت روسیه، یکی از مشهورترین و کهن‌ترین پایتخت‌های جهان به شمار می‌رود. امروزه جمعیت مسکو تقریباً به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد و مهم‌ترین مرکز سیاسی و مالی روسیه و همچنین محل اقامت دولت و مجلس است.، مسکو پرجمعیت‌ترین شهر اروپا و با بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت می باشد.مسکو سردترین کلان شهر دنیاست. ذات مسکو در معماری‌های باشکوه نهفته مانده که مقصد اصلی توریست‌های روسیه است. این شهر با ترکیبی از مدرنیته و بناهای تاریخی با شهرت جهانی‌اش، توانسته هم در دنیای روز و هم از لحاظ تاریخی اهمیت ویژه‌ای پیدا کند.

دین غالب آنها مسیحیت ارتدوکس است اما سایر ادیان مثل ارمنی، اسلام، بودیسم، کاتولیک، یزیدیسم، یهودیت، پروتستانتیسم نیز در مسکو وجود دارد. میدان سرخ مسکو مشهورترین میدان شهر مسکو و از مشهورترین نمادهای گردشگری کشور روسیه به شمار می‌رود. میدان سرخ مسکو علاوه بر جاذبه‌های گردشگری و تاریخی‌اش، محل رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی کشور روسیه نیز هست.

بلیط مسکو تهران

 

دمای مسکو در زمستان بین پنج تا منفی ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغییر است. و در تابستان دمای مسکو به ده تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.کمترین قیمت بلیط پرواز یک طرفه از تهران به شهر مسکو ۲.۶۹۸.۰۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۳۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است. این اختلاف قیمت مربوط به شرکت هواپیمایی و کیفیت خدمات هواپیمایی است. در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی آذربایجان ایرلاینز، ترکیش ایرلاینز، پگاسوس،ایروفلات، قطر ایرلاینز، امارات، عمان ایر، ایرعربیا و هواپیمایی کره جنوبی پرواز به مسکو دارند. فقط کافی است برای رزو به وب‌سایت  همراهان گشت سری بزنید.

 

قیمت هتل های مسکو سه، چهار و پنج ستاره برای یک شب اقامت بین ۲۷۰.۰۰۰ تا ۷.۷۸۹.۰۰۰ تومان متغییر است. برای هتل‌های یک و دو ستاره هزینه یک شب اقامت ۲۷۰.۰۰۰ تا ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان خواهد بود. جزییات، خدمات هتل‌ها و قیمت هتل های مسکو را می‌توانید در وب‌سایت  همراهان گشت مشاهده کنید.

مسکو

 

دیدنیهای مسکو 

میدان سرخ (Red Square) ،

کلیسای سنت باسیل این کلیسا به دستور ایوان مخوف و به افتخار تصرف کازان و آستراخان ساخته شد و تا زمان ساخت برج ساعت ایوان بزرگ، در سال ۱۶۰۰ مرتفع‌ترین ساختمان شهر بود.، تئاتر بلوشوی، کرملین یک مجموعه گسترده و بزرگ ساختمانی است که شامل ۵ کاخ، ۴ کلیسا و برج‌ها و دیوار کرملین است. 

مقبره لنین یادمان لنین یا (Lenin's Mausoleum)، مقبره و یادبود ولادیمیر ایلیچ لنین پایه‌گذار اتحاد جماهیر شوروی است. 

 

تور مسکو

 

کلیسای جامع مسیح منجی، کلیسای جامع اوسپنسکی، Krutitskoe Podvorye، کلیسای The Holy Virgin، برج منشیکوف و دیوارها و برج‌های کرملین دیدن کنید.

 مراکز خرید GUM، TsUM و Detsky Mir که در فاصله کمی با یکدیگر قرار دارند. مرکز خرید GUM یکی از قدیمی‌ترین و لوکس‌ترین فروشگاه‌های کشور مشهور به سقف شیشه‌ای است انواع فروشگاه‌های لوکس، سوپر مارکت بزرگ و چندین رستوران و کافه در این مرکز خرید وجود دارند. TsUM یکی دیگر از مراکز خرید باقی مانده است.

 بهترین زمان برای سفر به مسکو اواخر بهار و اوایل پاییز باشد به خصوص که در این ماه‌ ها فستیوال‌ هایی هم در شهر برگزار می ‌کنند که شاید برای شما گردشگران در مسکو جذاب و دیدنی باشد و لازم به ذکر است که بدانید در ماه‌های گرم ژوئن، ژوئیه و اوت دمای هوای مسکو حدود 23 درجه‌ی سانتی‌گراد است،

مشخصات شهر

کشور: روسیه
جمعیت: ۱۲۶۳۲۴۰۹
پیش شماره تلفن: ‎(+۷)۴۹۵، (+۷)۴۹۹
ساعت: