بنر همراهان گشت

سنت پترزبورگ

Saint Petersburg

درباره شهر

شب های سفید، همان‌طور که از نامش مشخص است، به شب‌هایی گفته می‌شود که تاریک نیستند. به این معنا که پس از غروب آفتاب نیز روشنایی هوا تغییر چندانی نمی‌کند، البته ناگفته نماند که این رویداد در شهرهای مسکو و سن‌پترزبورگ نمایان‌‌تر است و به مسافرانی که علاقه‌مند هستند از نزدیک آن را ببینند، توصیه می‌شود که یکی از این دو شهر را انتخاب کنند و با تور سن‌پترزبورگ یا مسکو به این شهرها سفر داشته باشند. سن پترزبورگ ، دومین شهر بزرگ کشور روسیه و پایتخت سابق این کشور است.

 بسیاری از روس‌ها این شهر را با نام پیتر می‌شناسند که مختصر نام سن پترزبورگ است. شهر سن پترزبورگ گنجینه‌ای واقعی از جاذبه‌ها و دیدنی‌ها است. از کاخ‌های باشکوه تزاری گرفته تا موزه‌هایی با مهمترین آثار تاریخی است.

جاهای دیدنی سنت پترزبورگ 

 
1. موزه هرمیتاژ، کاخ زمستانی (The Hermitage ,The Winter Palace)  این موزه در سال 1764 توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری، بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان محسوب می‌شود.
 
شهر سنت پترزبورگ
 
2. کاخ پترهوف (Peterhof)
 
3. کلیسای جامع سنت ایزاک (St. Isaac's Cathedral & Colonnade) بزرگترین و دیدنی‌ترین ساختمان مذهبی شهر است. ساخت و تزئین سنت آیزاک که در سال 1858 تکمیل شد، بیش از چهل سال طول کشید.
 
4. قلعه پیتر و پائول (The Peter & Paul Fortress) این قلعه در واقع جایی است که شهر سن پترزبورگ از آنجا شروع شد. پیتر و پائول محل دفن تمام امپراتورهای رومانوف، یک زندان سیاسی و محل آزمایش‌های کلیدی در توسعه فناوری موشکی شوروی بود.
 
5. کلیسای ناجی در خون (Church of Our Saviour on Spilled Blood) به یاد اسکندر دوم که در سال 1881 ترور شد، ساخته شد. این کلیسا دقیقاً در جایی قرار دارد که یک بمب توسط مرد جوانی به داخل کالسکه‌اش پرتاب شد. الکساندر دوم یکی از بزرگترین تزارهای روسیه بود
 
سنت پترزبورگ
 
6. خیابان نوسکی (Nevsky Avenue)  یکی از بزرگترین خیابان‌های جهان است. منحصر به فردترین منطقه خرید سن پترزبورگ در انتهای شرقی نوسکی قرار دارد.
 
7. اسب سوار برنزی (Bronze Horseman) معروف‌ترین بنای تاریخی سن پترزبورگ، مجسمه سوار برنزی که برای یادبود پتر کبیر به دستور کاترین کبیر ساخته شده است.پایه این بنای یادبود(سنگ رعد)، ظاهراً بزرگ‌ترین پایه‌ای است که تاکنون توسط انسان جابه‌جا شده است. پایه گرانیتی که ترکیب مجسمه روی آن نصب شده است
 
8. موزه دولتی روسیه (State Russian Museum)
 
9. میدان کاخ (Palace Square) بسیاری از رویدادهای مهم در تاریخ شوروی و روسیه دقیقاً در این میدان رخ داده است. تزار الکساندر دوم در این مکان به ضرب گلوله کشته شد و سربازان بلشویک در سال 1917 با یورش به کاخ زمستانی، جایی که خانواده سلطنتی در آن زندگی می‌کردند، انقلاب را در این میدان آغاز کردند.
 
 
تور سنت پترزبورگ
 
10. جزیره واسیلیوسکی (Vasilyevsky Island) جزیره کوچک که درست در آن سوی رودخانه روبه‌روی مرکز شهر و کاخ زمستانی قرار دارد و توسط دو پل و یک خط مترو به شهر متصل می‌شود، 
 
11. رودخانه‌ها و کانال‌ها (Rivers and Canals)
 
12. الیسیف امپریوم (Eliseyev Emporium) امروزه، این مجتمع روی فروش مواد غذایی تمرکز کرده است. معروف‌ترین مغازه آن فروشگاه Eliseevy Merchants، قدیمی‌ترین مغازه شیرینی‌فروشی روسیه است. این مجتمع، یک فروشگاه بستنی خانگی منحصر به فرد هم دارد. سوغاتی‌های چوبی زیبا و حکاکی شده
 
تور سنت پترزبورگ
 
 
13. کاخ کاترین (Catherine Palace)
 
14. گرند ماکت روسیه (Grand Maket Rossiya) این ماکت از کشور روسیه بزرگترین طرح در کل روسیه و دومین شهر مینیاتوری جهان است که  نمایشی جذاب از زندگی روزمره در این کشور را به تصویر می‌کشد.این ماکت بزرگ قطعا یکی از منحصر به فرد‌ترین موزه‌های نمایشی در کل جهان و یکی از برترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ است.
 
15. باغ تابستانی (Summer Garden)
 
16. تئاتر ماریینسکی (Mariinsky Theatre)
 
17. کاخ یوسوپوف (Yusupov Palace)

مشخصات شهر

کشور: روسیه
جمعیت: ۵٬۶۰۱٬۹۱۱
پیش شماره تلفن: ۸۱۲
ساعت: