پربازدیدترین مقصد گردشگران

دو کشور اروپایی در سال گذشته میلادی جایگاه مهمترین مقصد گردشگران خارجی را به خود اختصاص دادند. فرانسه با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی پربازدید ترین کشور جهان باقی ماند. انتظار می رود این اعداد در سال ۲۰۲۴ و همچنین با برگزاری مسابقات المپیک در ژوئیه و اوت تکرار شود. اسپانیا هم با جذب ۸۵ […]

tourism

دو کشور اروپایی در سال گذشته میلادی جایگاه مهمترین مقصد گردشگران خارجی را به خود اختصاص دادند. فرانسه با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی پربازدید ترین کشور جهان باقی ماند. انتظار می رود این اعداد در سال ۲۰۲۴ و همچنین با برگزاری مسابقات المپیک در ژوئیه و اوت تکرار شود.

اسپانیا هم با جذب ۸۵ میلیون گردشگر رتبه دوم را به خود اختصاص داد. آمریکا (۶۶ میلیون نفر)، ایتالیا (۵۷ میلیون نفر) و ترکیه (۵۵ میلیون نفر) در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.در مجموع، هفت مقصد از ۱۰ مقصد پر بازدید از جمله بریتانیا، آلمان و اتریش در اروپا قرار دارد که این امر اروپا را به یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری جهان تبدیل کرده است.

چین که سالهاست به عنوان یک مقصد گردشگری برتر مطرح بوده است، هنوز با با دوران اوج خود که پیش از همه‌گیری ویروس کرونا تجربه کرده بود، فاصله دارد. شمار گردشگران خارجی این کشور از ۶۵.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۳۵.۵ میلیون نفر در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

سازمان جهانی گردشگری از جمله سازمان‌های تخصصی سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی رتبه‌بندی کشورها را از نظر بیشترین هزینه صرف شده توسط گردشگران، بیشترین درآمد کسب شده از این محل و بیشترین بازدیدکننده جذب شده را منتشر کرد.

درآمد حاصل از گردشگری می‌رسد، ایالات متحده با کسب ۱۶۴ میلیارد یورو صدرنشین است. پس از آن، اسپانیا با درآمد ۸۶ میلیارد یورویی، بریتانیا با ۶۹ میلیارد یورویی، فرانسه با ۶۴ میلیارد یورویی و ایتالیا با ۵۲ میلیارد یورویی قرار دارند.

گردشگران ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ جایگاه اول را کسب کرده بودند. آلمانی‌ها با صرف ۱۰۴میلیارد یورو جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند و بریتانیایی‌ها با پرداخت ۱۰۲ میلیارد یورو در رتبه چهارم قرار گرفتند.

نگارش از Euronews Travel

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *